Sprawa dla Dietetyka

mgr Aleksandra Miszkiewicz

Nazywam się Aleksandra Miszkiewicz i jestem magistrem dietetyki klinicznej. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej. Oprócz tego stale poszerzam swoje kompetencje i wiedzę poprzez uczestnictwo
w szkoleniach i konferencjach.

W swojej pracy stawiam na praktyczne, indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta, dzięki czemu możesz mieć pewność, że całościowo zajmę się Twoim problemem zdrowotnym. Patrzę na organizm jako całość a nie ,,fragmenty danej specjalizacji”. Specjalizuję się głównie
w chorobach endokrynologicznych i jednostkach często współistniejących np. zaburzenia gospodarki kostnej, insulinooporność, anemia, niedobory mikroelementów, zaburzenia żołądkowo- jelitowe, celiakia, alergie i nietolerancje pokarmowe oraz zaburzenia hormonalne.

 

Sama kiedyś będąc nastolatka zmagałam się z zaburzonymi hormonami tarczycy i zbyt wysokim poziomem TSH. Jedyne co zostało mi wówczas zaproponowane to leki, które miałam przyjmować do końca życia. Jako młoda dziewczyna byłam załamana i postanowiłam za wszelką cenę znaleźć inne rozwiązanie. Tak zaczęła się moja pasja do chorób tarczycy. Metodą prób
i błędów doszłam do przyczyny moich dolegliwości, skutecznie na nią zadziałałam i udało mi się uniknąć przyjmowania leków. Od tego momentu jeszcze bardziej wgłębiłam się w ten temat i ukończyłam studia dietetyczne. Na co dzień pomagam innym wyregulować tarczycę i nie korzystne dolegliwości, które korelują z chorobami tarczycy. Uważam, że często same leki to zbyt mało by faktycznie w końcu poczuć się lepiej a dieta, suplementacja i styl życia to kluczowe elementy niezbędne do regulacji naszej tarczycy.

Dzięki współpracy ze mną możesz mieć pewność, że:

Specjalizuje się w dietoterapii:

Oraz dodatkowo (z racji częstego współwystępowania z chorobami tarczycy):

Nie prowadzę pacjentów z:

mgr Ilona Mącznik

Nazywam się Ilona Mącznik i jestem magistrem dietetyki klinicznej.

Tytuł ten zdobyłam na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nadal poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach, kursach, konferencjach oraz śledzenie aktualnej literatury naukowej.

W pracy z pacjentami kładę nacisk na holistyczne podejście. Nie musisz martwić się o to, że oleję któryś z Twoich objawów dlatego że nie jest związany z jednostkami chorobowymi w których się specjalizuje.

Uważam, że kluczem do utrzymania lepszy nawyków żywieniowych są smaczne posiłki, dlatego staram się jak najbardziej dopasować jadłospis do preferencji smakowych pacjenta. Ponadto, zwracam uwagę na to, by przygotowanie posiłków nie pochłaniało zbyt dużo czasu a produkty były łatwo dostępne i nie marnowały się.

Współpracuję głównie z osobami :

Masz pytania?

Jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy 😊. Do usłyszenia!

Po załadowaniu zrestartuj stronę i zobaczysz avatar :)